هیچ محصولی یافت نشد.

دستگاه رستر دانه کنجد چیست ؟

دستگاه رستری دانه کنجد چیست

ابتدا بهتر است با این دستگاه و انواع آن بیشتر آشنا شویم ، رستر استیل و غیر استیل دو نوع اصلی دستگاه هایی هستند که بو دادن و روستر کردنه دانه کنجد و همچنین مابقی دانه های خوراکی را به وسیله آن انجام می دهند. برشته کننده ها و رسترهابه طور کلی از لحاظ عملکرد به چند دسته تقسیم می شوند:

1- برقی
2- گازی
3- حرارت غیر مستقیم (بخار)
هر یک از گروه های فوق به زیر گروه های زیر تبدیل می شوند.
1- ظروف چدنی
2- مخزن گردان
3- تونلی
4- نواری

در مواردی که در بالا ذکر شده است تمامی مدل ها با یک دیگر متفاوت هستند اما در نهایت محصولی که تحویل می دهند یکسان بوده و فرقی در محصول نهایی ندارد .

حال باید این سوال را بپرسیم که چرا دانه های وراکی را باید بو داده و رستری کنیم ؟

چرا دانه های وراکی را باید بو داده و رستری کنیم

اول برای طعم و عطر بهتر،دوم اینکه ترد تراست و به راحتی هضم می شود.،سوما برای کاهش رطوبت دانه میتوان تبدیل به آرد یا خامه و کره آن دانه کردو در آخر برای روغن گیری از آن دانه این عمل بهتر است .

بهترین روسترها از نظر کیفیت عموماً برقی هستند و به دلیل محدودیت برق در ایران کمتر طرفدار دارند و روسترهای گازی عموماً در مغازه ها و کارگاه های کوچک و روسترهای حرارتی غیر مستقیم در کارخانه های بزرگ استفاده می شود.

دستگاه دارای قابلیت اینورتر و تنظیم فاصله می باشد در ضمن ظرفیت های دستگاه 20 کیلوگرم، 50 کیلوگرم و 100 کیلوگرم می باشد.روش حرارت دهی دستگاه برشته کن دانه کنجد به صورت گرمایش برقی و گرمایش گازی است.

رست کن های دانه کنجد و مابقی دانه های خوراکی دارای ویژگی پخت اتوماتیک و آبکش اتوماتیک می باشد. در این دستگاه چرخش باعث گرم شدن یکنواخت می شود و کنجد پخته می شود. دما و زمان پخت را می توان به صورت دستی تنظیم کرد. از ویژگی های عملکرد راحت، کیفیت پایدار، هزینه نگهداری کم و هزینه کمتر نسبت به رقبای خود برخوردار است.

مزایای دستگاه رستری دانه کنجد:

مزایای دستگاه رستری دانه کنجد

1. استفاده از برق یا گاز به عنوان منبع گرما، راندمان پخت و پز بالا و بدون آلودگی.
2. پس از اتمام، کلید کنترل دما را خاموش کنید. هنگامی که دمای محفظه به حدود 50 درجه کاهش می یابد، می توان محفظه را متوقف کرد تا از تغییر شکل استاتیک در دمای بالا جلوگیری شود.
3. مناطق مختلف با حداقل هدر رفت حرارتی دانه کنجد و حداقل هزینه های عملیاتی جدا شده اند.
4. از آنجایی که دستگاه دارای کنترل کننده دمای خودکار است، دمای کار را می توان به خوبی کنترل کرد.

این رست کن دانه کنجدی برای سرخ کردن و خشک کردن آجیل نیز مناسب است. همچنین می توان از آن برای فرآوری سویا، ذرت ،گندم، جو و غیره استفاده کرد. ظرفیت همچنین با توجه به نیاز مشتری می تواند 200 کیلوگرم در ساعت، 300 کیلوگرم در ساعت، 500 کیلوگرم در ساعت، 1000 کیلوگرم در ساعت، 2000 کیلوگرم در ساعت و غیره باشد. و همچنین سیستم گرما دهی دستگاه برای رستری دانه کنجد را می توان نسبت به میزان نیاز مشتری تولید کرد .

کاربرد دستگاه برشته کن برقی کنجد:

کاربرد دستگاه برشته کن برقی کنجد

این دستگاه برشته کردن برای برشته کردن دانه های کنجد استفاده می شود، همچنین برای برشته کردن نخود، بادام زمینی، بادام، دانه های روغنی، دانه های سویا، دانه های خربزه، بادام هندی، تخمه های آفتابگردان و سایر آجیل ها، لوبیاها و غیره مناسب است.

دستگاه برشته کن کنجد چگونه کار می کند؟

دستگاه برشته کن کنجد چگونه کار می کند

دستگاه برشته کن دانه کنجد عمدتاً شامل قیف بالایی، قیف خروجی، بدنه قاب، پنبه عایق حرارتی، درام داخلی، موتور ، زنجیره و مجموعه انتقال است. مواد خام به طور مداوم رول می شوند و با درام متحرک به طور یکنواخت گرم می شوند. دما و زمان برشته کردن را می توان برای دستیابی به بهترین نتایج بو دادن تنظیم کرد. پس از برشته کردن، دریچه تخلیه را کافیست باز کنید تا محصول نهایی به طور خودکار از خروجی خارج شوند.

گروه فنی تاپ ماشین:

مجموعه تاپ ماشین با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی مورد استفاده در کارخانه های مواد غذایی به کمک مهندسان و کارشناسان با تجربه در این زمینه توانایی تولید کارآمد ترین دستگاه ها را با کیفیت بسیار بالا داشته و سعی بر هرچه بهتر کردن خدمات خود دارد.

در این مجموعه انواع دستگاه های قالب زن فلافل، دستگاه چسب زن کارتن ، سرخکن صنعتی،  ردیف کن بطری ، میکسر و چرخ گوشت صنعتی، نوار نقاله و میز ترافیک گردان  با ظرفیت های مختلف تولید می شود که پاسخگوی هرگونه نیاز کارخانه ها هستند

تمامی دستگاه های تولید شده در این مجموعه و قطعات مورد استفاده در انها در بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند و دارای دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی و سرویس های دوره ای و همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر می باشند.

علاوه بر این می توانید به کمک مشاوره های رایگان پیش از خرید در این مجموعه دستگاه هایی مناسب با ظرفیت تولید کارخانه خود خریداری کرده و باعث افزایش سرعت تولید و کیفیت محصولات تولیدی شده و در پی آن سود اوری و بهره وری بیشتری برای کارخانه داشته باشید.