هیچ محصولی یافت نشد.

دستگاه تونل انجماد سریع:

دستگاه تونل انجماد سریع

برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی و همچنین جلوگیری از فساد آنها روش های مختلفی نظیر خشک کردن و منجمد کردن وجود دارد که البته منجمد کردن کارایی بیشتری دارد و برای انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

منجمد کردن یا به اصطلاح فریز کردن مواد غذایی یکی از پرکاربرد ترین روش های حفظ و نگهداری مواد غذایی پخته شده و یا خام است که امروزه در تمام خانه ها شاهد وجود فریزر هستیم که وسیله ای بسیار ضروری و پرکاربرد است که می توان حجم کمی از محصولات غذایی پخته و یا خام را در آن فریز کرد و برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد.

در صنعت و کارخانه های تولید مواد غذایی و یا تولیدات فراورده های گوشتی، فریز کردن و انجماد سریع محصولات یکی از مهم ترین مراحل نگهداری مواد غذایی خام و پخته است، بنابراین وجود دستگاه های فریزر و انجماد سریع با حجم بالا در کارخانه های تولیدات مواد غذایی و فرآورده های گوشتی بسیار مهم و ضروری است.

برای خرید دستگاه تونل انجماد و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید :

 0815 566 0935

اگر می خواهید مشخصات تونل انجماد سریع را بدانید و اطلاعات کاملی از قیمت و خرید تونل انجماد سریع و با کیفیت داشته باشید با ما همراه باشبد:

خرید دستگاه تونل انجماد سریع:

خرید دستگاه تونل انجماد سریع

با توجه به توضیحاتی که داده شد وجود دستگاه تونل انجماد سریع در خط تولید کارخانه های مواد غذایی بسیار ضروری و مهم است تا بتوان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از محصولات غذایی خام و پخته را منجمد کرد، بنابراین وجود چنین دستگاهی در کارخانه و یا کارگاه های کوچک خانگی باعث افزایش روند تولید و بازدهی بیشتر می شود.

قیمت تونل انجماد سریع با توجه به ظرفیت حجم آن و نوع خطی و یا مارپیچی و همچنین ظرفیت دمایی و جنس و کیفیت لوازم به کار رفته در آن متفاوت است.امروزه شرکت های زیادی هستند که به تولید دستگاه های صنعتی مانند تونل انجماد سریع و یا دیگر دستگاه های مورد نیاز در کارخانه های تولید مواد غذایی میپردازند.

برای خرید تونل انجماد سریع دقت داشته باشید تا این دستگاه را از یک شرکت معتبر و با سابقه در این زمینه خریداری کنید تا با اطمینان از جنس و کیفیت محصول باعث افزایش روند تولبد و بازدهی کارخانه خود شوید.وجود گارانتی و خدمات پس از فروش و پشتیبانی برای دستگاه مورد نظر یک مزیت بسیار مهم به حساب می آید تا با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

با خرید مستقیم از فروشگاه  این  مجموعه می توانید تمامی دستگاه های مورد نیاز خطوط تولید و بسته بندی کارخانه خود را به صورت یکجا و با قیمتی مناسب و سود کمتر و تخفیفات ویژه خریداری کرده و کارخانه خود را مجهز کنید تا بتوانید سرعت تولید و بسته بندی را بالابرده و باعث افزایش بهره وری و سود آوری بیشتر کارخانه خود شوید.

انجماد سریع چیست؟

انجماد سریع چیست

برای آنکه محصولات غذایی خام و یا پخته دچار فساد و خرابی نشوند و بتوان برای مدت زمان بیشتر و همچنین با حفظ شکل و ساختار و تازگی خود از آنها استفاده کرد، نیاز است که حتما منجمد شوند.. در کارخانه های تولید مواد غذایی و فراورده های گوشتی به دلیل انکه حجم محصولات بسیار زیاد است نیاز است که مرحله انجماد بسیار سریع انجام شود تا بازدهی و تولید محصولات بیشتر شود. با روش انجماد سریع می توان مواد غذایی را با حجم بالا در مدت زمان بسیار کمی منجمد کرد.

روش های انجماد سریع:

انجماد سریع یکی از روش های انجماد و فریز کردن است که می تواند در مدت زمان بسیار کمی دمای محصولات را کاهش دهد و مانع از فساد آنها شود تا بتوان برای مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کرد. از انجماد سریع برای انواع محصولات غذایی پخته و یا خام مانند گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات و غذاهای آماده و نیمه آماده استفاده می شود تا علاوه بر نگهداری طولانی مدت این محصولات از فساد و رشد میکروب در آنها جلوگیری شود.

انجماد سریع به سه روش قابل انجام است که عبارتند از:

  • استفاده از جریان هوای سرد:

استفاده از جریان هوای سرد

در این روش از انجماد سریع محصول در جریان وزش هوا با دمای بسیار پایین قرار می گیرد تا دمای آن به سرعت کم شود و عمل انجماد انجام صورت گیرد. در این روش محصولات با استفاده از گاری و یا توسط نقاله بسته به حجم محصول، در مسیر وزش باد با دمای بسیار پایین و سرعت بالا قرار می گیرد و با طی شدن مسیر، محصول مورد نظر منجمد می شود.

  • انجماد سریع با روش غوطه وری:

نجماد سریع با روش غوطه وری

در انجماد با روش غوطه وری، محصول مورد نظر در یک مواد سیال مانند محلول نمک و یا شکر با دمای بسیار پایین غوطه ور می شود و بدون آنکه محصولات برروی هم فشرده شوند به سرعت و در مدت کمی منجمد می شوند.برای انجماد فوق سریع از موادی مانند نیتروزن مایع یا کربن دی اکسید نیز استفاده می شود که سرعت انجماد را بسیار بالا می برند اما هزینه بیشتری نیز دارند.

  • تماس غیر مستقیم:

تماس غیر مستقیم

در این روش از انجماد سریع مایع سرد کننده توسط صفحات مخصوصی و بدون تماس مستقیم با خود محصولات عمل انتقال حرارت را انجام می دهد. در این روش سیال خنک کننده در یک سمت صفحات مخصوص یا دمای بسیار پایین و سرعت بالا جریان دارد و در سمت دیگر صفحه محصول مورد نظر قرار می گیرد که به این ترتیب عمل انتقال دما بدون تماس مستقیم و در مدت زمان کمی صورت می گیرد. از این روش انجماد برای محصولاتی که ابعادو حجم کمی دارند استفاده می شود.

تونل انجماد سریع چیست؟

تونل انجماد سریع چیست

در کارخانه های تولید مواد غذایی و همچنین فراورده های گوشتی، برای نگهداری طولانی مدت محصولات از روش فریز کردن و انجماد استفاده می کنند که به علت بالا بودن حجم محصولات و تسریع در روند انجماد آنها باید از تونل انجماد سریع استفاده کرد.

همانطور که از اسم آن مشخص است، تونل انجماد سریع در واقع یک دستگاه با حجم و ابعاد بزرگ و همچنین قدرت بالای سرما است که می تواند در مدت زمان کوتاهی مقدار بسیار زیادی از محصولات مانند گوشت و مرغ و سبزی و دیگر محصولات غذایی خام و یا پخته را منجمد کند.

در تونل انجماد سریع، محصولات تازه و یا پخته شده از یک سمت آن وارد شده و از سمت دیگر در حالت منجمد خارج می شوند. در این دستگاه از روش جریان مستقیم هوای سرد برای انجماد استفاده می شود تا بدون چسبیدن و فشرده شدن محصولات و همچنین حفظ کیفیت انها منجمد شوند.

انواع تونل انجماد سریع :

  • تونل انجماد سریع خطی:

تونل انجماد سریع خطی

در این نوع از تونل انجماد مسیر حرکت محصولات به صورت خط مستقیم است و برای محصولاتی مانند  انواع سبزیجات، لوبیا سبز، ذرت شیرین، قارچ، هویج، گل کلم و غیره استفاده می شود. این نوع از تول های انجماد توانایی منجمد کردن حجم 200 تا 12000 کیلوگرم در ساعت را دارند.

  • تونل انجماد سریع اسپیرال:

تونل انجماد سریع اسپیرال

این نوع از تونل انجماد سریع اسپیرال ، محصولات در آن به شکل مارپیچی حرکت می کنند. از تونل انجماد سریع مارپیچی برای  انجماد محصولاتی مانند فیله سوخاری و همبرگر و تکه های مرغ و گوشت قرمز و موارد مشابه استفاده می شود و ظرفیت انجمادی آن بین 100 تا 3000 کیلوگرم در ساعت است.

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی

حفظ کیفیت مواد غذایی در هنگام انجماد:

حفظ کیفیت مواد غذایی در هنگام انجماد

برای انجماد سبزیجات باید ابتدا ضد عفونی و با روش های مناسب شستشو شوند تا از تکثیر میکروب در آن جلوگیری شود و همچنین در تونل انجماد سبزیجات باید دمای مشخصی انتخاب شود تا در طول زمان انجماد بافت و کیفیت آنها تغییری نکند و با سرعت بیتری عمل انجماد انجام شود تا از فساد و خرابی آنها جلوگیری شود.

برای تونل انجماد گوشت و مرغ نیاز به روش خاصی نیست.  نکته مورد توجه در انجماد مرغ این است که حتما بلافاصله بعد از فرآیند کشتار، عمل انجماد انجام شود تا کیفیت گوشت مرغ حفظ شود زیرا تاخیر بیشتر از 24 ساعت برای عمل انجماد باعث کاهش کیفیت گوشت مرغ می شود.همچنین برای گوشت گاو حتما باید در زمانی کمتر از 7 روز بعد از فرآیند کشتار، انجماد انجام گیرد زیرا انجماد گوشت گاو بعد از گذشت 7 روز از کشتار، باعث کاهش کیفیت و طول عمر آن می شود.

گروه فنی تاپ ماشین:

گروه فنی تاپ ماشین، در سال 1390 ابتدا با ارایه خدمات طراحی و مهندسی به شرکت‌ های ماشین سازی تاسیس شد و فعالیت خود را در زمینه طراحی و مهندسی ماشین ‌آلات و سازه های کارخانه های تولیدی صنایع غذایی و بهداشتی و دارویی ادامه داده است.

ماشین سازی خرم آباد، صنعت کاران متحد، چی توز، مزمز، گروه صنعتی گلرنگ و داروسازی دکتر عبیدی از جمله مشتریان مطرح تاپ ماشین هستند که از دستگاه ها و ماشین های تولید شده توسط این گروه در خط تولید کارخانه خود استفاده می کنند.

امروزه به دلیل افزایش کارخانه های تولید مواد غذایی و خشکبار نیاز به طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی مورد استفاده در خطوط فراوری و تولید بیشتر احساس می شود.شرکت های زیادی در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات خطوط فراوری فعالیت می کنند که در این میان گروه فنی تاپ ماشین به کمک مهندسان و کارشناسان با تجربه در این زمینه به طراحی و تولید دستگاه های صنعتی مورد نیاز کارخانه ها در خطوط فراوری و بسته بندی می پردازد.

در ضمن دستگاه چسب زن درب  کارتن ،دستگاه میز ترافیک گردان  و دستگاه ردیف کن بطری از تولیدات تاپ ماشین میباشد .این مجموعه با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و مطابق با استاندارد های جهانی دستگاه های پیشرفته و با کیفیت بالایی تولید کرده و به قیمتی بسیار مناسب به مشتریان ارائه می دهد.

با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته در خطوط فراوری کارخانه خود می توانید باعث افزایش کیفیت محصولات تولیدی و بسته بندی انها و در پی آن افزایش فروش و سود اوری بیشتر کارخانه خود شوید.