مطالب تخصصی

کاربرد دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی

کاربرد دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی

در دنیای صنعتی امروز ارزش زمان چندین برابر شده است و مردم نیازمند وسایلی هستند که بتواند در ذخیره کردن زمان و بالا بردن سرعت کارها به آن‌ها کمک کند. یکی از دستگاه‌های مورد نیاز در مرحله بسته‌بندی کارخانجات تولیدی، دستگاه چسب‌زن کارتن می‌باشد که می‌تواند سرعت کار و کیفیت بسته‌بندی را بسیار افزایش دهد. دستگاه چسب‌زن کارتن در صنایع مختلف تولیدی قابل استفاده می‌باشد و صنعت دارو که یکی از صنایع مهم کشور محسوب می‌شود نیز نیازمند این دستگاه می‌باشد.

دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی علاوه بر این ‌که سرعت و راندمان کار بسته‌بندی را بالا می‌برد، به بهداشت بیشتر این مرحله نیز کمک می‌کند. هر چه مراحل فرایند تولید با دستگاه‌های صنعتی و تمام اتوماتیک انجام شود سرعت کار بیشتر می‌شود و زمان کمتری برای تولید یک محصول صرف می‌شود و در نتیجه از نظر اقتصادی به صرفه‌تر خواهد بود.

 

  جهت استعلام قیمت خرید چسب زن کارتن، اتوماتیک، نیمه اتومات، صنعتی، برقی، سفارش، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.

09355660815

معرفی دستگاه چسب‌زن کارتن

معرفی دستگاه چسب‌زن کارتن

مهم نیست کارگاهی کوچک داشته باشید یا کارخانه‌ای بزرگ؛ به هر حال یکی از نیازهای ضروری قسمت بسته‌بندی محصولات دستگاه چسب‌زن می‌باشد. این دستگاه بصورت اتوماتیک و بدون دخالت دست کارتن‌های محصولات تولیدی کارگاه یا کارخانه را چسب زنی کرده و بسته بندی می‌کند. دستگاه چسب‌زن برای بسته‌بندی محصولات دارویی نیز مورد استفاده قرار گرفته و این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که نرخ تولید را تا چندین برابر افزایش دهید.

استفاده از دستگاه چسب ‌زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی سبب می‌شود تا از مرتب بودن محصولات و مقاومت بسته‌بندی خیالی آسوده داشته باشید؛ به خصوص در صنعت دارو که بسته بندی از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌باشد.

 

انواع دستگاه چسب‌زن کارتن

انواع دستگاه چسب‌زن کارتن

دستگاه‌های چسب‌زن کارتن در صنایع مختلفی کاربرد دارند. این دستگاه‌ها در انواع مدل‌های مختلف تولید می‌شوند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از این دستگاه‌ها را خریداری نمایید؛ اگر قصد دارید تا دستگاهی اتوماتیک خریداری کنید که بتوانید فرآیند چسب زدن انواع و اقسام بسته‌بندی‌ها را برای شما انجام دهد، می‌توانید از دستگاه چسب زن تاپ ماشین استفاده کنید.

دستگاه‌های چسب زن بطور کلی عبارتند از:

  • دستگاه چسب‌زن کارتن دستی

همانطور که از نامش پیداست این دستگاه اتوماتیک نیست، اندازه کوچکی دارد و قابل حمل می‌باشد. دستگاه چسب‌زن دستی بیش‌تر مصارف خانگی دارد و در بازار با مقاومت‌ها و رنگ‌های گوناگون عرضه می‌شود. با رونق گرفتن کسب و کار خانگی و خریدهای آنلاین، این دستگاه نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

  • دستگاه چسب‌زن کارتن صنعتی

این دستگاه به دلیل سرعت و دقت بالا در صنایع مختلف کاربرد دارد. کار این دستگاه به این ‌صورت است که کارتن حاوی محصولات بر روی یک نوار نقاله حرکت می‌کند و لبه‌های در کارتن به‌ طور اتوماتیک به داخل برمی‌گردد و عملیات چسب‌زنی انجام می‌شود. دستگاه چسب زن کارتن برای بسته‌بندی محصولات دارویی بهتر است از این نوع باشد. نوع صنعتی این دستگاه مدل‌های مختلفی دارد که عبارتند از:

۱ – دستگاه جسب‌زن کارتن دو موتوره نیمه اتوماتیک: این دستگاه برای بسته‌های با وزن زیر شانزده کیلوگرم مناسب می‌باشد.

۲- دستگاه چسب‌زن کارتن سه موتوره نیمه اتوماتیک: این دستگاه برای بسته‌های با وزن بالای شانزده کیلوگرم مناسب می‌باشد. تعداد موتور بیش‌تر باعث می‌شود دستگاه بتواند وزن بیش‌تری را تحمل کند؛ همچنین قیمت دستگاه بیش‌تر خواهد بود.

۳ – دستگاه چسب‌زن کارتن اتوماتیک: در این دستگاه نیازی به اپراتور جهت تنظیمات دستگاه متناسب با کارتن نیست و تنظیمات به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

۴ – دستگاه چسب‌زن کارتن اتوماتیک با دربند: همان‌گونه که از عنوان مشخص است این دستگاه مجهز به در بند می‌باشد و نیاز به اپراتور جهت بستن در کارتن‌ها نمی‌باشد.

۵ – دستگاه چسب‌زن کارتن فول اتوماتیک: این دستگاه کاملا به‌صورت اتوماتیک و بدون حضور اپراتور تمامی مراحل بسته‌بندی را اجرا می‌کند. این مدل بهترین گزینه برای انتخاب دستگاه چسب ‌زن کارتن برای بسته ‌بندی محصولات دارویی می‌تواند باشد.

مزایای استفاده از دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی

دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی

استفاده از دستگاه چسب ‌زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی مانند دیگر صنایع مزایای زیادی دارد که به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

۱- سرعت انجام کار با استفاده از این دستگاه بسیار بالا می‌رود. اگر بخواهید به روش سنتی این کار را انجام دهیم بسیار وقت گیر خواهد بود. استفاده از دستگاه چسب‌ زن کارتن برای بسته‌ بندی محصولات دارویی به علت سرعت بالا باعث می‌شود محصولات دارویی با صرف زمان کم‌تر به دست مصرف کننده برسند.

۲- با استفاده از دستگاه چسب ‌زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی شما به فضای کمتری نیاز خواهید داشت و فضای اضافی را می‌توانید به امور دیگری اختصاص دهید.

۳- این دستگاه باعث می‌شود چسب کمتری مورد استفاده قرار بگیرد. زمانی که کار چسب‌زنی را با دست انجام می‌دهید به علت خطای دست معمولا چسب بیش‌تری استفاده می‌شود و با استفاده از این دستگاه، هزینه استفاده از چسب کاهش می‌یابد.

۴- کاهش نیروی انسانی یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه چسب ‌زن کارتن برای بسته بندی محصولات دارویی می‌باشد. شما دیگر نیاز به تعداد زیادی کارگر نخواهید داشت و می‌توانید در هزینه‌های حقوق و دستمزد صرفه‌جویی کنید.

۵- کارتن‌ها با این روش علاوه بر این‌ که زیبا و یکدست بسته‌بندی می‌شوند از استحکام بالاتری نیز برخوردار خواهند شد.

سخن آخر

همان‌گونه که در مقاله گفتیم دستگاه چسب زن کارتن یک وسیله کاربردی مفید برای صنایع تولیدی محسوب می‌شود و استفاده از آن مزایایی دارد که به آن اشاره کردیم. استفاده از دستگاه چسب‌ زن کارتن برای بسته ‌بندی محصولات دارویی نیز به همین صورت است و استفاده از آن برای صنایع دارویی یکی از واجبات می‌باشد. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.