مطالب تخصصی

آموزش کار با دستگاه چسب زن کارتن

آموزش دستگاه چسب زن کارتن

آیا تا به حال برای چسب زدن کارتن‌ها با مشکل مواجه شده‌اید؟ فرآیند چسب زدن کارتن‌ها معمولا زمان بر است و بیشتر از چند دقیقه طول می‌کشد تا بتوانید زیر و روی یک کارتن را چسب بزنید. این کار به کسب و کارها ضرر زیادی می‌زند و آن‌ها افت زیادی را در فروش خود مشاهده خواهند کرد. در سال‌های اخیر، با تولید دستگاه‌های چسب زن تحول بزرگی در صنایع بسته بندی به وجود آمده است. اگر نحوه کار با استفاده از این دستگاه را نمی‌دانید، در ادامه با ما برای آموزش دستگاه چسب زن کارتن همراه باشید.

دستگاه چسب زن کارتن چیست؟

زمانی که در صنایع مختلف فعالیت می‌کنید، معمولا به بسته‌بندی نیاز پیدا می‌کنید. این امر بیشتر در صنایعی اتفاق می‌افتد که در آن‌ها بسته‌بندی کردن محصولات بخش مهمی از فرآیند کار باشد. از آن جایی که تعداد محصولات زیاد است، به زمان زیادی برای  بسته‌بندی کردن نیاز دارید که در حجم بالا امکان پذیر نیست. به همین دلیل، به راه حلی نیاز دارید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان کارتن‌ها را چسب بزنید. دستگاه چسب زن یکی از بهترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در این زمینه محسوب می‌شود.

  جهت استعلام قیمت خرید چسب زن کارتن، اتوماتیک، نیمه اتومات، صنعتی، برقی، سفارش، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.

09355660815

این دستگاه‌ها مدل‌های مختلفی دارند که دستگاه چسب زن کارتن بهترین مدل شناخته می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان انواع کارتن‌ها و بسته‌بندی‌ها را با اندازه‌های مختلف را چسب بزنید. دستگاه‌های چسب زن کارتن خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

  • دستگاه چسب زن کارتن رومیزی: کار کردن با این دستگاه همانند دستگاه چسب زن دستی است و باید آن را تا مکان موردنظر حمل کنید. سپس برای استفاده از آن باید دسته پلاستیکی را گرفته و عمل چسب زدن کارتن را آغاز کنید.
  • دستگاه چسب زن کارتن دستی: اگر قصد دارید کارتن‌های کوچک با وزن کم را چسب بزنید و بسته بندی کنید، دستگاه چسب زن دستی بهترین انتخاب خواهد بود. از این دستگاه عمدتا می‌توانید برای کارگاه‌های کوچک استفاده کنید و به کار بردن آن‌ها در کارخاه های بزرگ معقول نیست.
  • دستگاه چسب زن کارتن صنعتی: این نوع دستگاه چسب زن برای کارگاه‌ها و کارخانه‌های بسیار بزرگ طراحی شده تا با آن بتوانند حجم زیادی از کارتن‌ها را چسب بزنند.

برای تهیه این دستگاه‌ها با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.آموزش دستگاه چسب زن کارتن

آموزش دستگاه چسب زن کارتن

چگونه باید از دستگاه چسب زن کارتن در ده دقیقه استفاده کرد؟دستگاه‌های چسب زن می‌توانند به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشند که ما نحوه استفاده از نوع نیمه اتوماتیک را آموزش خواهیم داد:

آماده کردن بسته بندی‌ها و کارتن‌ها

قبل از شروع چسب زدن، باید یک سطح کار را آماده کنید تا کارتن روی آن قرار گیرد. این کار به تسلط شما روی فرآیند چسب زدن کمک خواهد کرد. معمولا برای چسب زنی با دستگاه باید کارتن را به صورت کتاب یا مجله قرار دهید. شما می‌توانید زیر و روی کارتن را به صورت همزمان چسب بزنید، اما بهتر است در ابتدا زیر آن را چسب بزنید. سپس محصولات موردنظر را در کارتن قرار داده و نسبت به چسب زدن روی کارتن اقدام کنید تا بسته بندی تکمیل شود.

نکات قرار دادن محصول

برای این که محصول را درون کارتن قرار دهید، بهتر است این کار به آرامی انجام شود تا به چسب پایین کارتن آسیب وارد نشود. همچنین اگر احتمال آسیب رسیدن به کارتن وجود دارد، می‌توانید از مواد پر کننده مانند پوشال استفاده کنید تا هم کارتن و هم محصولات در امان باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی دستگاه چسب زن کارتن برای بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

چسب زدن درب بالایی

استفاده از دستگاه برای چسب زدن درب بالایی بسیار راحت‌تر از پایین کارتن است. برای این کار، باید درب را با دستانتان به شکل بسته نگه دارید و آن را زیر دستگاه ببرید یا اگر از دستگاه چسب زن دستی استفاده می‌کنید، با یک دست بسته را نگه داشته و با دست دیگر چسب را بزنید.

آموزش دستگاه چسب زن کارتن

با پیروی از این مراحل می‌توانید تنها در ده دقیقه کارتن موردنظر خود را چسب بزنید. اگر دستگاه چسب زن آماده نباشد، باید مراحلی را هم برای آماده کردن آن طی کنید که بدین صورت خواهند بود:

آماده کردن چسب

اگر قصد دارید بسته بندی‌های زیادی را تکمیل کنید، بهتر است یک حلقه جدید روی دستگاه قرار دهید تا دیرتر به اتمام برسد. عرض چسب باید زیاد باشد تا پاسخگوی جعبه‌ها با سایزهای متفاوت باشد.

تنظیم ارتفاع و رولرها

برای استفاده صحیح و دقیق از چسب زن باید در ابتدا ارتفاع و عرض دستگاه را به خوبی تنظیم کنید تا هیچ خطایی اتفاق نیوفتد. در دستگاه‌های چسب زن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از چند رولر استفاده می‌شود تا درب‌های بالای کارتون هنگام چسب‌زنی ثابت نگه داشته شوند این کار باعث می‌شود که هیچ فاصله‌ای بین درب‌ها وجود نداشته باشد. پس قبل از چسب زنی دقت کنید که رولرها دقیقاً روی کارتون قرار بگیرند.

کار با دستگاه

پس از تنظیم همه قسمت‌ها می‌توانید دستگاه را روشن کنید. یک نمونه از کارتون‌ها را به صورت آزمایشی چسب بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز دقیقاً در جای خود قرار گرفته است.آموزش دستگاه چسب زن کارتن

مزایای استفاده از دستگاه چسب زن کارتن

کار با دستگاه چسب زن کارتن به جای زدن چسب به صورت دستی مزایای زیادی دارد که به همه آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • از مزایای این دستگاه می‌توان به امکان چسب زدن همزمان در زیر و روی کارتن اشاره کرد.
  • کار با دستگاه چسب زن می‌تواند در وقت و زمان شما صرفه جویی زیادی داشته باشد.
  • میزان و تعداد چسب زنی کارتن‌ها با این روش بیشتر از قبل می‌شود. در نتیجه، در میزان فروش شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

سخن پایانی

چسب زنی کارتن‌ها در بحث فروش محصولات یا صنایع دیگر موضوع مهمی است که تولیدکنندگان و فروشندگان باید به آن دقت کنند. بیشترین استفاده ای که می‌توانید از دستگاه چسب زنی داشته باشید، در بحث بسته‌بندی کارتن است که در سرعت ارسال کالاها تاثیر شگفت انگیری دارد. البته، می‌توانید از این دستگاه در موارد دیگر هم استفاده کنید.

وقتی که از دستگاه چسب زنی استفاده می‌کنید دیگر کاربران و پرسنل هیچ دخالتی در این فرایند نداشته و صورت ۲۴ ساعته می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان این کار را انجام دهید. در واقع این روش برای مکانیزه کردن کل فرایند فروش و تولید محصولات مناسب خواهد بود.

با توجه به این که دستگاه‌های چسب زن انواع مختلفی دارند می‌توانید طبق بودجه یا نحوه استفاده از آن‌ها بهترین مدل را انتخاب کنید. اگر کار با این دستگاه را آموزش ببینید چسب زدن در کوتاه‌ترین زمان برایتان مقدور خواهد بود. برای تهیه انواع دستگاه چسب زنی می‌توانید با ما یعنی شرکت تاپ ماشین تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.