مطالب تخصصی

آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی در تاپ ماشین:

انواع دستگاه بسته بندی

 

انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی برای افزایش سرعت تولید و بسته بندی در کارخانه ها باید از یک سری دستگاه های صنعتی و اتوماتیک برای این منظور استفاده کرد تا بتوان در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از محصولات تولیدی را بسته بندی و آماده ورود به بازار مصرف کرد.

 

در خطوط بسته بندی کارخانه ها از ماشین های متنوعی برای انجام مراحل مختلف بسته بندی محصولات استفاده می شود.امروزه با افزایش جمعیت نیاز روز افزون به مواد غذایی و بهداشتی و غیره بسیار بالا رفته و کارخانه ها سعی می کنند ظرفیت تولید خود را بالابرده و پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

 

وقتی از صنایع بزرگ تولید مواد غذایی و آشامیدنی، آرایشی بهداشتی و یا شوینده ها می شود مسلما با حجم زیادی از تولیدات روبه رو می شویم در نتیجه نیاز به انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی  لازم است .

 

برای آنکه بتوان در کارخانه ها محصولات  تولید شده را با نظم خاصی سازماندهی کرد و بتوان سرعت تولید  را بالا برد نیاز است که کارخانه ها در خط تولید و بسته بندی محصولات خود حتما از یک سری ماشین آلات صنعتی استفاده کنند.

 

بسته بندی محصولات یکی از مراحل بسیار مهم در کارخانه های تولیدی است که تاثیر زیادی بر حفظ کیفیت محصولات و افزایش مدت نگهداری آنها داشته و همچنین باعث جلب توجه مشتری و فروش بیشتر نیز می شود.

 

به عنوان مثال دستگاه ردیف کن بطری، میز ترافیک و چسب کارتن زن اتوماتیک نمونه ای از دستگاه های بسیار پر کاربرد در  انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی هستند.

 

در اکثر کارخانه های تولید مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، آرایشی بهداشتی، شیمیایی و غیره مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر مهمی بر روی ایجاد نظم در خطوط بسته بندی و افزایش سرعت انجام آن دارد.تاپ ماشین  همراه باشید تا با ویژگی ها وعملکرد این ماشین آلات آشنا شوید.

 

دستگاه ردیف کن بطری :

ردیف کن بطری 

 

این دستگاه همانطور که از اسم آن مشخص است یک ماشین صنعتی برای سازماندهی و ایجاد نظم بین بطری ها و قوطی های محصولات و جلوگیری از افتادن آنها در خطوط بسته بندی و یا تولید است.

 

به وسیله این دستگاه بطری ها و قوطی های محصولات به صورت مرتب و سازماندهی شده در کنار یکدیگر قرار می گیرند و آماده ورود به مراحل دیگر از جمله پر شدن و یا لیبل زدن می شوند.

 

این دستگاه انعطاف پذیری بالایی داشته و می تواند انواع بطری ها و قوطی های مختلف با ابعاد متنوع را مرتب کرده و سازماندهی کند.

 

علاوه بر این می توان دستگاه ردیف کن بطری را به دیگر دستگاه ها همچون ماشین پر کننده (filling machine)، دستگاه دربند و یا  دستگاه لیبل زن وصل کرده و باعث افزایش سرعت انجام کار در این دستگاه ها شد.

 

دستگاه  میز ترافیک :

 

میز ترافیک

 

این دستگاه یک نوع ماشین ردیف کن است که باعث ایجاد نظم و جلوگیری از ترافیک در خطوط تولید و بسته بندی محصولات شده و در انواع مختلف میز ترافیک گرد و ریلی ساخته می شود..

 

از میز ترافیک در بخش های مختلفی مانند قبل یا بعد از دستگاه پر کننده و یا دربند استفاده می شود که باعث نظم بیشتر و جلوگیری از ترافیک در این خطوط شده و باعث افزایش سرعت تولید و بسته بندی محصولات می شود.

 

دستگاه چسب زن کارتن:

 

چسب زن کارتن

 

 

همانطور که گفته شد برای آنکه محصولات ماندگاری بالا داشته باشند و کیفیت آنها حفظ شود نیاز است که در بسته بندی های مخصوصی از جمله نایلون، کارتن، بطری و یا قوطی نگهداری شوند.

 

پس از آنکه محصولات بسته بندی شدند باید با تعداد مشخصی در کارتن هایی با ابعاد مناسب نیز بسته بندی شده تا آماده ورود به بازار مصرف شوند.

 

برای آنکه بسته بندی نهایی محصولات دارای کیفیت بالایی باشد علاوه بر کیفیت کارتن های انتخابی باید با چسب های با کیفیت و ابعاد مناسبی بسته بندی شوند.

 

برای این منظور در کارخانه های تولیدی به دلیل ظرفیت تولید بالا از دستگاهی به نام چسب زن اتوماتیک استفاده می شود.این دستگاه همانطور که از اسم آن مشخص است عمل چسب زدن کارتن های بسته بندی را با دقت و کیفیت بالایی و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام می دهد.

 

دستگاه چسب زن کارتن  دارای تنظیمات به خصوصی است که با توجه به ابعاد کارتن مورد نظر، ابعاد و تعداد چسب ها را می توان تنظیم کرد تا در نهایت بسته بندی ها با دقت و کیفیت بالایی انجام شوند.

 

این دستگاه دارای یک نوار نقاله و موتور قدرتمند برای حرکت کارتن ها بر روی آن است که کارتن ها به ترتیب وارد بخش چسب زن شده و یا از آن خارج می شوند.

 

خرید انواع دستگاه بسته بندی :

 

با توجه به توضیخاتی که راجع به دستگاه بسته بندی  و ویژگی های عملکردی آنها و تاثیراتی که بر افزایش سرعت تولید و بسته بندی کارخانه ها دارد.

 

می دانید که وجود چنین دستگاهی در خطوط بسته بندی کارخانه ها بسیار ضرورری و مهم است بنابراین باید در هنگام خرید این دستگاه ها دقت کافی داشته باشید تا بتوانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کرده و باعث بهره وری و سود آوری بیشتر کارخانه خود شوید.

 

در هنگام خرید انواع دستگاه بسته بندی  مورد نظر ابتدا با مشورت گرفتن از منخصصین و مهندسان با تجربه در این زمینه و همچنین توجه به ظرفیت تولید کارخانه خود می توانید نمونه مناسب از این دستگاه ها را خریداری کرده و در خطوط بسته بندی کارخانه خود مورد استفاده قرار دهید.

 

توجه داشته باشید که تمامی قطعات مورد استفاده در دستگاه مورد نظر از جنس و کیفیت بالایی برخوردار باشند و با استفاده طولانی مدت بدون ایحاد آسیب و خرابی کار کرده و هزینه های ناشی از تعمیر و یا تعویض دستگاه کاهش یابد.

 

بهتر است که خرید خود را از یک شرکت ، فروشگاه  یا تولید کننده معتبر در این زمینه انجام دهید تا اطمینان از کیفیت محصولات بتوانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید.

 

دارا بودن گارانتی و خدمات پس از فروش برای انواع ستگاه بسته بندی درصنایع غذایی و بهداشتی مورد نظر یک مزیت بسیار عالی به حساب می اید تا علاوه بر اطمینان از جنس و کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی بتوانید از این خدمات استفاده کنید.

 

گروه فنی تاپ ماشین

 

این مجموعه به کمک مهندسان و طراحان با تجربه در این زمینه به طراحی و ساخت ماشین الات مورد نیاز کارخانه ها در خطوط تولید و بسته بندی می پردازد و سعی بر هرچه بهتر کردن خدمات خود دارد.

 

تمامی دستگاه های تولید شده در این مجموعه از بهترین و با کیفیت ترین قطعات با درجه استاندارد بالا و با فنارری های روز دنیا ساخته شده اند و دارای دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی و سرویس های دوره ای هستند.

 

علاوه بر این دستگاه ها تولید شده در این مجموعه دارای ضمانت و گارانتی معتبر و همچنین خدمات پس از فروش هستند که با اطمینان کافی از کیفیت محصولات در صورت نیاز می توانید از این خدمات استفاده کنید.

 

با خرید مستقیم از گروه فنی تاپ ماشین یتوانید تمامی دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی مورد نیاز کارخانه خود را به صورت یکجا و با قیمتی مناسب و تخفیفات عالی 5 الی10 درصد خریداری کرده و باعث افزایش سرعت تولید و بهره وری و سود آوری بیشتر کارخانه خود شوید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.