مطالب تخصصی

انواع روش های چسب زدن به کارتن در خط تولید

 

یکی از پرکاربردترین ابزارها در صنایع مختلف دستگاه کارتن چسب زن است. در واقع اکثر صنایع برای بالا بردن سطح کیفی به این دستگاه نیاز دارند.

در حالی که عدم توانایی در توسعه این ابزارها در گذشته شرایط کاری زمان بر و سختی را ایجاد می کرد، امروزه با حضور دستگاه های جدید و پیشرفته، سرعت فرآیندهای کسب و کار و همچنین کیفیت بالا افزایش یافته است که باعث افزایش کیفیت نیز شده است.

تولید یکی از پرکاربردترین و همچنین اقتصادی ترین ابزار در این زمینه در صنعت بسته بندی می باشد. طراحی دستگاه به گونه ای است که می توان از آن برای بسته بندی انواع کارتن در طیف ها و اندازه های مختلف استفاده کرد.

دستگاه چسب زدن به کارتن دستگاهی برای چسباندن، محکم کردن و بسته بندی در اندازه های مختلف کارتن و مواد غذایی می باشد. با استفاده از دستگاه درزگیر مقوایی می توان راندمان کار را به میزان قابل توجهی افزایش داد و از نیروی انسانی کمتری استفاده کرد.

چسب زدن به کارتن ، دستگاه چسب زدن به کارتن رومیزی و دستگاه چسب زدن به کارتن صنعتی از انواع دستگاه های کارتن چسب زن می باشد. این دستگاه ها در مقاله زیر معرفی خواهند شد.

 

  جهت استعلام قیمت خرید چسب زن کارتن، اتوماتیک، نیمه اتومات، صنعتی، برقی، سفارش، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.

09355660815

دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک:

 

 

تمامی کارخانه ها و شرکت های تولیدی بزرگ از این دستگاه برای چسب زدن به کارتن ها برای راحتی و سرعت در انجام کار استفاده می کنند. کاهش هزینه نیروی انسانی و دقت در انجام کار یکی از مزایای استفاده از آنها است.

 

جنس دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک معمولاً از فولاد است و موتورها از آهن محکم و ضد زنگ ساخته می شوند. این دستگاه های کارتن چسب دار دارای واحدها و سرهای چسبان دقیقی هستند که بالا و پایین هر مقوا به انتهای تسمه نقاله بدون چسب می رسد.

 

برخی از این دستگاه های چسب زن کارتن قادر به چسباندن روی و زیر جعبه های پر شده محصول به صورت خودکار و بدون بسته شدن، در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته بدون هیچ گونه مداخله دستی هستند.

 

این دستگاه های بسته بندی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که طیف وسیعی از کارتن ها را در اندازه ها و اشکال مختلف پوشش دهند.

 

این دستگاه ها در حالت استاندارد از نوار 5 سانتی متری استفاده می کنند، اما برخی بسته به طراحی شان ممکن است 7 سانتی متر نوار نیز دریافت کنند. پایه انواع دستگاه های چسب زنی کارتن چرخ دار با قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد.

 

دستگاه چسب زن کارتن دستی و رومیزی:

 

در رنگ ها و اشکال مختلف در دستگاه های چسب زن کارتن دستی ساخته می شود. این دستگاه ها از پلاستیک ABS ساخته شده اند و دارای تیغه های دو لبه و دسته ای برای جابجایی و برش چسب روی کارتن می باشند.

 

انواع چسب های کارتن دستی با توجه به جنس، دوام و زیبایی قیمت های متفاوتی دارند. یکی از مزیت های این دستگاه چسب سبک وزن بودن آن است و به راحتی می توان آن را به هر جای داخل و خارج از منزل حمل و نقل کرد.

 

دستگاه های چسب زدن به کارتن رومیزی نیاز به مداخله دستی دارند و برای کارهای صنعتی کوچک استفاده می شوند. جنس بدنه این دستگاه ها از آهن، دسته چسب از پلاستیک و تیغه برش چسب از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این دستگاه ها ابعاد کوچکی دارند و برای بسته بندی مرغ، ماهی و سبزیجات استفاده می شوند.

 

کاربرد دستگاه کارتن چسب زن:

 

 

دستگاه کارتن چسب زن برای تسهیل فرآیندهای بسته بندی و چسباندن تمامی کارتن ها در اندازه های مختلف استفاده می شود.

 

تمامی مدل های دستگاه ها برای هر سایز کارتن تولید می شوند و به دلیل سهولت در بسته بندی و چسباندن بخصوص در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

این دستگاه ها با توجه به سایز کارتن ها و همچنین وزن کارتن ها طیف وسیعی از محصولات را دارا می باشند، به طوری که می توانند تمامی وزن ها را بسته بندی و چسباندن کنند.

 

این دستگاه به دلیل انواع مختلف یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت می باشد. انواع کارخانجات صنعتی اعم از خودروسازی، قنادی، مواد غذایی، شکلات، پروتئین، خشکبار، لبنیات، حبوبات و ….

 

از دیگر قابلیت های دستگاه چسب زن کارتن می توان به قابلیت چسبندگی آن به بالا و پایین مقوا با چسبندگی کامل بدون ایجاد حباب اشاره کرد.

 

کارایی دستگاه برای کارتن های پر شده با محصولات است که باید محکم و مطمئن مهر و موم شده و بسته بندی شود.استفاده از این وسیله که در مراحل بعدی از باز شدن کارتن جلوگیری می کند راحت ترین راه برای انجام این کار است.

 

آموزش راه اندازی دستگاه کارتن چسب زن نیمه اتوماتیک:

 

خرید دستگاه چسب زن کارتن

 

 

از آنجایی که انواع این دستگاه ها متفاوت است، نحوه کاربرد و استفاده نیز متفاوت است.

 

قرار دادن چسب داخل دستگاه:

 

برای قرار دادن چسب در دستگاه ابتدا چسب را رو به بالا قرار داده و چسب را در جای مخصوص قرار می دهیم و از رول سفید رنگ و سپس دور رول فلزی رد می کنیم و کش می دهیم. کمی چسب بزنید تا از شیار خارج شود، غلتک قرمز را فشار دهید و چسب اضافی را با چاقو ببرید.

 

این کار باید به درستی و دقیق انجام شود زیرا در صورت نادرست قرار دادن چسب هنگام چسب زدن جدا می شود. بعد از اینکه چسب داخل دستگاه قرار گرفت مقداری برداشته و روی رول قرار دهید. و شروع به چسباندن مقوا کنید. یک تیغه در این دستگاه تعبیه شده است که برای راحتی کار می تواند چسب را به راحتی برش دهد.

 

کار با دستگاه نیمه اتوماتیک بسیار ساده است و نیاز به توضیح خاصی ندارد. این دستگاه در محیط های مرطوب و محیط های دارای آلودگی شیمیایی قابل استفاده بوده و دستگاه به صورت 24 ساعته قابل استفاده است

 

با توجه به استفاده از قطعات الکترونیکی کشور کره، استفاده از مواد اولیه درجه یک، استفاده از غلتک های بسیار با کیفیت، طراحی سر کاربردی و طراحی و ساخت بدنه با استحکام بالا، آسیب وارده به دستگاه بسیار کم است و کار با آن بسیار آسان است.

 

چگونه دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک را نصب کنیم؟

 

 

 

برای کار با دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک باید جعبه مورد نظر که برای چسباندن آماده شده روی نوار قرار گیر سپس کمربند حرکت می کند و شروع به حرکت روی کارتن می کند. در این زمان، چسب به طور همزمان به کارتن چسبیده و کارتن را بسته بندی می کند.

 

در دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک تنظیم عرض و ارتفاع به صورت اتوماتیک انجام می شود بنابراین سرعت بالایی دارد و می تواند در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی کارتن را بسته بندی و چسباند.

 

در قسمت آخر خط تولید از دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک برای بسته بندی انواع کارتن استفاده می شود. این باعث افزایش سرعت خط تولید می شود.

 

تمامی کارخانجات و صنایعی که محصولی را تولید می کنند باید پس از اتمام مراحل ساخت محصول را بسته بندی کنند. که از دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک برای بسته بندی استفاده می شود.

 

این بخش ها عبارتند از صنعت خودروسازی، صنعت کاشی و سرامیک، بسته بندی انواع سبزیجات، بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی خرما، بسته بندی حبوبات، بسته بندی شکلات، بسته بندی شیر و سایر لبنیات و فرآورده های لبنی، بسته بندی دارویی و …. بخش ها هستند.

 

قیمت دستگاه کارتن چسب زن:

 

در حال حاضر دستگاه کارتن چسب زن یکی از پرکاربردترین ابزار و تجهیزات می باشد. یکی از پارامترهای مهم برای تهیه این دستگاه در صنایع نحوه کاربرد و کارایی و سپس قیمت دستگاه درزگیر کارتن می باشد.

 

به همین دلیل شرکت ها و صنایع تصمیمی بر مبنای قیمت برای تهیه این ابزار نخواهند داشت، قیمت در تامین آن موثر است. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت تمام دستگاه ها و تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه کارتن چسب زن قیمت ارز می باشد. قیمت این دستگاه با توجه به نوسانات بازار ارز روز به روز تغییر می کند، بنابراین نمی توان قیمت خاصی برای آن اعلام کرد. در حال حاضر با قیمت 57/000/000 میلیون تومان به فروش میرسد .

مدل های مختلف دستگاه کارتن چسب زن به کاربری، کیفیت و برند قیمت های متفاوتی دارند و مدل نیمه اتوماتیک ساده ترین و ارزان ترین آنهاست.

 

گروه فنی تاپ ماشین:

 

مجموعه تاپ ماشین با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی مورد استفاده در کارخانه های مواد غذایی به کمک مهندسان و کارشناسان با تجربه در این زمینه توانایی تولید کارآمد ترین دستگاه ها را با کیفیت بسیار بالا داشته و سعی بر هرچه بهتر کردن خدمات خود دارد.

 

در این مجموعه انواع دستگاه های قالب زن فلافل، دستگاه چسب زن کارتن ، سرخکن صنعتی،  ردیف کن بطری ، میکسر و چرخ گوشت صنعتی، نوار نقاله و میز ترافیک گردان  با ظرفیت های مختلف تولید می شود که پاسخگوی هرگونه نیاز کارخانه ها هستند

 

تمامی دستگاه های تولید شده در این مجموعه و قطعات مورد استفاده در انها در بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند و دارای دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی و سرویس های دوره ای و همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر می باشند.

 

علاوه بر این می توانید به کمک مشاوره های رایگان پیش از خرید در این مجموعه دستگاه هایی مناسب با ظرفیت تولید کارخانه خود خریداری کرده و باعث افزایش سرعت تولید و کیفیت محصولات تولیدی شده و در پی آن سود اوری و بهره وری بیشتری برای کارخانه داشته باشید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.