مطالب تخصصی

بهترین نوع چسب برای کارتن در خط تولید

 

قیمت کارتن تا حد زیادی به نوع بسته بندی و تمیزی کار بستگی دارد. امروزه برای بسته بندی و چسباندن انواع کارتن از انواع چسب استفاده می شود که بهترین چسب برای چسباندن کارتن به ابعاد کارتن، وزن کارتن، نوع کارتن و … بستگی دارد.

بر این اساس انتخاب شده است. به طور کلی بهترین نوع چسب برای کارتن که در کشور ما پرطرفدار است، قیمت و کیفیت مناسبی دارد، چسب آب است.

در واقع آب چسبنده یکی از نوارهای چسبنده کاغذی است. چسب از کاغذ قهوه ای تولید می شود.یک طرف چسب همیشه حاوی چسب خشک شده است.

برای اتصال باید مرطوب باشد تا برای استفاده آماده شود و کارتن بچسبد. به عنوان مثال، فرض کنید جلد یک پاکت یا تمبر پستی را خیس کرده اید تا آن را مهر و موم کنید. چسب آبی پس از خیس شدن به انواع کارتنها بسیار خوب می چسبد و پس از چسبیدن کاملا و محکم جذب کارتن می شود به همین دلیل همیشه از چسب آبی به عنوان بهترین چسب برای چسباندن کارتن یاد می شود.

نوار چسب ضد آب به صورت رول بوده و در عرض و ضخامت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.برای استفاده از بهترین چسب برای چسباندن کارتن، بهتر است مقداری از آب چسب را به طول لازم برای انجام کار خود بردارید و قسمت چسبنده را با آب خیس کنید و سپس روی سطح مورد نظر بکشید و بعد از چند ثانیه با دستگاه خود بکشید.

 

دست با دست فشار دهید تا صاف و محکم شود. شایان ذکر است که دستگاه های مخصوصی برای استفاده صنعتی از آب چسباننده وجود دارد که با برش و خیساندن آب باندینگ به میزان لازم کلیه وظایف را به صورت کاملا اتوماتیک انجام می دهد.

 

انواع دستگاه لب چسب در صنعت کارتن:

 

 

انواع دستگاه لب چسب در صنعت کارتن

 

اگر می خواهید در صنعت کارتن پیشرفت کنید، باید ماشین آلات با کیفیت و مناسبی را تهیه کنید. دستگاه لب چسب یکی از کاربردی ترین دستگاه ها در صنعت کارتن می باشد. این ماشین ها هستند که باعث پیشرفت تجارت در صنعت کارتن سازی می شوند.

 

در گذشته این ماشین ها مدل های دستی بودند و هر دستگاه برای کار به چند نفر نیروی انسانی نیاز داشت و برخی از مراحل آن کاملاً نیروی انسانی بود، اما امروزه تنها شش دستگاه ورق ساز، خط کش برش، ماشین آینه، کارتن چسب و تسمه زن وجود دارد.

 

در صنعت کارتنسازی با ساخت ماشین آلات مدرن کارتن و جعبه سازی به سرعت پیشرفت کرده و با روش های خود جایگاه خود را در این بخش تقویت کرده است. در بین این ماشین ها، دستگاه کارتن بند با کاربرد خود در این بخش، نقش مهمی در طراحی و کیفیت کارتن های تولید شده ایفا می کند.

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی

 

دستگاه لب چسب کارتنی چیست؟

 

دستگاه لب چسب کارتنی

 

هرکسی که می خواهد کارگاه تولید کارتن راه اندازی کند حتما باید در ابتدای کار دستگاه چسب زن کارتن را خریداری کند چرا که به عنوان یکی از قطعات مهم و ضروری دستگاه دیده می شود. اجزای این دستگاه شامل قرقره، قرقره و تسمه می باشد که کار آن چسباندن لبه کارتن می باشد.

 

وظیفه این دستگاه این است که کارتن های چسب زده و لبه های چسبانده شده را ابتدا از غلطک ها و نوارها رد کرده و پس از فشار دادن و فرم دادن به لبه های دستگاه، بسته بندی و فرم دهی می شوند.اگر بخواهیم نحوه عملکرد این دستگاه را بررسی کنیم.

 

در واقع هر کارتن راهی را برای چسباندن آن طی می کند، در ابتدای کار چسبی که از مخزن می آید به لبه کارتن می زنند، حالا لبه چسبانده شده روی یک جاده با استفاده از نوار و غلتک چسبانده می شود. تا می شود و لبه بعدی روی این لبه تا شده قرار می گیرد و کارتن تا می شود. دستورات با قرار دادن دستگاه چسب لب به چشم بر روی آن داده می شود و پس از پایان دستورات حذف و بسته بندی می شوند.

مزایای استفاده از دستگاه چسب زن کارتن:

 

مزایای استفاده از دستگاه چسب زن کارتن

 

 

با انواع دستگاه های لب چسب کارتنیی می توان راندمان کار را تا حد زیادی بهبود بخشید. بدین ترتیب امکان چسباندن و تا زدن 6000000 کارتن در ساعت به صورت همزمان وجود دارد.

 

برای کارتن های دایکات این سرعت به طور تصاعدی افزایش می یابد زیرا این کارتن ها دایکات می شوند و قسمتی از خط اتصال کاملاً دای کات مشخص می شود و به دلیل دقت و دقت بالای این کارتن ها چسباندن لب را آسان تر می کند.

 

در گذشته که این دستگاه ها در دسترس نبود، تمام کار چسباندن با دست انجام می شد و این روند به کندی انجام می شد و خرید نیروی انسانی بیشتر باعث کاهش درصد سود می شد و برای سفارش های بالا مناسب نبود اما چون ماشین های آزمایشگاهی است، چسب که وارد بازار شد تاثیر زیادی بر بهره وری داشت به طوری که می تواند روزانه هزاران سفارش را بدون کاهش کیفیت کار انجام دهد.

 

دستگاه لب چسب قابل استفاده برای انواع کارت های کارتن، کارتن، پشت خاکستری، جعبه لمینت، دو لا، سه لا و پنج لا می باشد.

 

دسته بندی دستگاه لب چسب بر اساس :

 

انواع دستگاه لب چسب کارتنیی

 

دسته بندی دستگاه لب چسب بر اساس کاربرد آن بوده و به دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم بندی می شود. ماشین‌های اتوماتیک همانطور که از نامشان پیداست ماشین‌هایی هستند که نیازی به دخالت انسان ندارند و تمام فرآیندهای چسب‌زنی را به صورت خودکار انجام می‌دهند و از این نظر یکی از بهترین ماشین‌ها هستند زیرا ضایعات کارتن و چسب را به حداقل می‌رسانند.

 

اما قیمت بالای این دستگاه ها ممکن است در دسترس بودن آنها را برای کسب و کارهای نوپا محدود کند و این مشاغل ترجیح می دهند مدل های نیمه اتوماتیک را جایگزین کنند. اگرچه دستگاه چسب نیمه اتوماتیک بسیار متداول و راحت است، اما ابتدا باید کارتن ها تا شوند و سپس به مرحله چسب زدن بروند.

 

دستگاه لب چسب جعبه:

 

دستگاه لب چسب کارتنیی در صنایع چاپ و بسته بندی نیز قابل استفاده است، این دستگاه قابلیت های بسیاری در این صنعت دارد. به عنوان مثال در بخش تولید جعبه دارویی و تولید مواد غذایی باید از دستگاهی که نیروی انسانی کمتری مصرف می کند در فرآیند بسته بندی استفاده شود و جعبه ها به صورت خودکار توسط دستگاه پر و چسب شوند.

 

درباره انواع چسب برای بسته بندی بیشتر بدانید:

 

فرقی نمی کند که محصولی را از کارخانه بسته بندی می کنید، وسایل خود را برای جابجایی آماده می کنید یا چیزی را ذخیره می کنید. بستن کارتن ها با دقت بالا برای داشتن بسته بندی مطمئن بسیار مهم است.

 

زیرا به این ترتیب از پراکندگی دستگاه ها در حین حرکت به اطراف جلوگیری می شود و در نتیجه تا حد زیادی آسیب می بینند. بهترین و ساده ترین راه برای آب بندی کارتن ها و جعبه ها استفاده از چسب مناسب است.

 

اگر قصد جابجایی یا بسته بندی وسایل خود را دارید، در این پست با ما همراه باشید تا با انواع چسب آشنا شوید. از چسب آبی برای بسته بندی انواع کارتن، کاغذ، پاکت و … استفاده می شود. این یک گزینه ایده آل برای چسباندن لبه ها است.

 

پرکاربردترین و خاص ترین انواع چسب:

 

یکی از پرکاربردترین و خاص ترین انواع چسب، چسب پایه آب است. این چسب همانطور که از نامش پیداست حالت کاغذی دارد و با فعال شدن به کمک آب چسبناک می شود.

 

این چسب ها به گونه ای طراحی و تولید می شوند که یک طرف آن خاصیت چسبندگی غیرفعال داشته باشد، در مجاورت رطوبت فعال شده و قابل استفاده باشد. (برای مشاهده نحوه کار با چسب کلیک کنید).

 

از این چسب برای آب بندی پاکت های کاغذی، چسباندن لبه های کاغذ، بسته بندی انواع کارتن و … استفاده می شود. برای برنامه های کاربردی استفاده می شود. کاربران می توانند با توجه به نیاز خود این نوع چسب را در عرض و اندازه های مختلف خریداری کنند.

 

رایج ترین انواع چسب های موجود در بازار عبارتند از:

 

• چسب پرایمر
• چسب سفید
• آب چسب ساده

 

برخلاف تصور عموم، این چسب ها ضد آب بوده و قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارند. چسب 123 برای چسباندن انواع سطوح در حداقل زمان مناسب است. اگر به دنبال چسب سریع برای چسباندن قطعات یا سطوح هستید، چسب 123 انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این چسب ها در دو مرحله استفاده می شوند.

 

به این ترتیب ابتدا چسب مایع اصلی به دو طرف سطوح زده می شود. سپس از اسپری فعال کننده مخصوص برای اتمام کار استفاده می شود. از این چسب ها می توان برای چسباندن به هر نوع سطحی استفاده کرد و به همین دلیل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کرده است.

 

به همین دلیل امروزه برندهای مختلفی وارد بازار شده اند. دو تا از معروف ترین برندهای چسب 123 ARAZİM و STAR BOND هستند. این برندها در حجم های مختلف به بازار عرضه شده و با توجه به نیاز مشتریان به آنها عرضه می شود.

 

گروه فنی تاپ ماشین:

 

مجموعه تاپ ماشین با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی مورد استفاده در کارخانه های مواد غذایی به کمک مهندسان و کارشناسان با تجربه در این زمینه توانایی تولید کارآمد ترین دستگاه ها را با کیفیت بسیار بالا داشته و سعی بر هرچه بهتر کردن خدمات خود دارد.

 

در این مجموعه انواع دستگاه های قالب زن فلافل، دستگاه چسب زن کارتن ، سرخکن صنعتی، ردیف کن بطری ، میکسر و چرخ گوشت صنعتی، نوار نقاله و میز ترافیک گردان با ظرفیت های مختلف تولید می شود که پاسخگوی هرگونه نیاز کارخانه ها هستند.

تمامی دستگاه های تولید شده در این مجموعه و قطعات مورد استفاده در انها در بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند و دارای دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی و سرویس های دوره ای و همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر می باشند.

 

علاوه بر این می توانید به کمک مشاوره های رایگان پیش از خرید در این مجموعه دستگاه هایی مناسب با ظرفیت تولید کارخانه خود خریداری کرده و باعث افزایش سرعت تولید و کیفیت محصولات تولیدی شده و در پی آن سود اوری و بهره وری بیشتری برای کارخانه داشته باشید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.