مطالب تخصصی

آشنایی با انواع دستگاه طعم زن چیپس

انواع دستگاه طعم زن چیپس

چیپس یکی از تنقلات و خوراکی های مورد علاقه ی مردم جهان است ، که برای تولید آن فعل و انفعالات زیادی توسط دستگاه ها رخ می دهد و در آخر توسط طعم دهنده ها طعم دلخواه را می گیرند و بسته بندی می شوند و در بازار عرضه می گردند .

در خواست مردم برای چیپس و نیاز روز ازون آن ها ، باعث به فکر فرو رفتن تولید کنندگان و عرضه ی چیپس ها با طعم های متنوع و مختلف شد .

طبعات این موضوع ارائه ی بیش از اندازه ی طعم چیپس ها ، پفیلا ها و … شد . برخی از این طعم ها عبارت اند از : طعم گوجه ای ، طعم پنیری ، طعم نمکی ، طعم سرکه نمکی و …

انواع دستگاه طعم زن چیپس علل اصلی طعم گرفتن چیپس های سیب زمینی است که باعث می شود ، تمامی ورقه های چیپس به صورت یک نواخت مزه ی دلخواه را می گیرند . همچنین علاوه بر چیپس ها می توان محصولات خوراکی دیگری را نیز با این دستگاه ها طعم دار کرد . محصولاتی همچون پفیلا ها و … که نیاز به طعم گیری دارند .

1. دستگاه برای شستن و تمیز کردن سیب زمینی ها

این دستگاه برای ضد عفونی و تمیز کردن سیب زمینی ها ، سبزیجات و … مورد استفاده قرار می گیرد . با پره های موجود در این دستگاه سیب زمینی ها می چرخند و توسط آب و مواد ضد عفونی کننده تمیز می گردند .

2. دستگاه برای بالا بردن و پوست کندن سیب زمینی ها

این دستگاه قبل از دستگاه پوست کن قرار دارد و سیب زمینی های شسته شده را توسط ریل های بالا بر به دستگاه پوست کن سیب زمینی منتقل می کند . از این دستگاه ها در انواع صنایع نیز برای بالا بردن و حرکت دادن انواع محصولات می توان استفاده کرد .

3. دستگاه برای کندن پوست روی سیب زمینی ها

این دستگاه با تکنولوژی مدرنی که دارد قادر به تنظیم برای ظرفیت های مختلف نیز است . کار اصلی این دستگاه کندن پوست رویین سیب زمینی ها و اماده سازی آن ها برای تبدیل به چیپس شدن است . این دستگاه دارای یک مخزن برای قرار گیری سیب زمینی ها و پوست آن ها نیز است . این دستگاه در خط تولید چیپس ها جایگاه ویژه ای دارند و باعث بالا رفتن سرعت کار نیز می شوند .

4. دستگاه کانوایر برای چک کردن دوباره ی سیب زمینی ها

این دستگاه نیز پس از مرحله ی پوست کندن سیب زمینی قرار دارد تا با وارسی و بررسی مجدد سیب زمینی ها ، آن ها را با اطمینان به دستگاه اسلایسر منتقل کند . در این مرحله کنترل می شود تا مواد ضایعات مانند آشغال یا پوست اضافه به سیب زمینی ها نباشد .

بیشتر بدانید : خرید دستگاه چسب زن کارتن از تاپ ماشین

آشنایی با انواع ماشین آلات و دستگاه طعم زن چیپس
5. دستگاه برای بالا بردن و اسلایس کردن سیب زمینی ها

این دستگاه جهت بالا بردن سیب زمینی ها پس از وارسی دوباره است . سیب زمینی ها را بالا می برد و به دستگاه اسلایسر منتقل می کند .

6. دستگاه برای اسلایس کردن سیب زمینی ها

دستگاه های اسلایستر برای برش و قطعه قطعه کردن انواع محصولات ، به خصوص سیب زمینی مناسب است ؛ علاوه بر آن برش دادن میوه جات و سبزی جات نیز کار این اسلایسر ها است . اسلایسر های سیب زمینی با تیغه ی قوی و با کیفیتی که دارد باعث برش هم اندازه و با دقت سیب زمینی ها می شود و سرعت در کار را بسیار بالا می برد .

7. دستگاه بلانچر سیب زمینی ها

نشاسته گیری سیب زمینی در این مرحله انجام می شود و بدین صورت است که پس از اسلایس شدن ، سیب زمینی ها به محوطه ی ثابت این دستگاه منتقل می شود . دریچه هایی برای هوا گیری در بالای این دستگاه نیز برای خروج هوا وجود دارد .

8. دستگاه برای سرخ کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها بعد از مرحله ی اسلایس ئ بلانچز شدن ، به مرحله ی پخت یا سرخ شدن می رسد . در این دستگاه سیب زمینی ها در روغن داغ سرخ می شوند و به مرحله ی بعد منتقل می شوند . هم چنین می شود گفت شیر تخلیه ی روغن در این دستگاه ها نکته ی مثبت آن ها است که باعث راحتی کار در تعویض روغن می شود.

9. دستگاه کانوایر برای روغن گیری سیب زمینی ها

روغن چیپس های سرخ شده در این مرحله از آن ها جدا می شود و با توجه به راه های این دستگاه به مخزن جمع آوری دستگاه منتقل می شود . این دستگاه پی از سرخ شدن چیپس ها آن ها را روغن گیری می کند تا از سلامت و کیفیت بالا تری بر خوردار باشند.

10. دستگاه برای طعم دهی به سیب زمینی ها

پس از طی کردن تمامی مراحل گفته شده ، به مرحله ی طعم دهی به چیپس ها می رسیم . در این مرحله چیپس ها بعد از روغن گیری در دستگاه قرار می گیرند و با توجه به طعم دلخواه و دستور داده شده طعم می گیرند.

پس از طی این مراحل چیپس های سیب زمینی از طریق دستگاه های انتقال دهنده به بخش بسته بندی و چسب زنی می رسند و در نهایت توسط نیرو های انسانی در بازار پخش می شوند و با تنوع بالا در طعم و مزه به دست شما عزیزان می رسد تا با سلیقه ی شخصی خود طعم دلخواه تان را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی

کلام آخر

در انتها متوجه قرار گیری دستگاه طعم زن چیپس در خط تولید چیپس های سیب زمینی و اهمیت آن شدیم و پی بردیم این دستگاه های طعم زن فقط برای مزه دار کردن چیپس های سیب زمینی نیست و برای طعم دادن به انواع مختلف محصولات نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

سایت تاپ ماشین این دستگاه و سایر دستگاه های صنعتی مربوط به خط تولید چیپس را تولید می کند تا شما برای تهیه این دستگاه ها به راحتی بتوانید کارایی آن ها را درک و سپس خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.