مطالب تخصصی

 دستگاه طعم زن چیپس : قدم به قدم تا طمع دار کردن چیپس

 دستگاه طعم زن چیپس علل اصلی طعم گرفتن چیپس های سیب زمینی است که باعث می شود ، تمامی ورقه های چیپس به صورت یک نواخت مزه ی دلخواه را می گیرند . همچنین علاوه بر چیپس ها می توان محصولات خوراکی دیگری را نیز با این دستگاه ها طعم دار کرد . محصولاتی همچون پفیلا ها و … که نیاز به طعم گیری دارند .

چیپس یکی از تنقلات و خوراکی های مورد علاقه ی مردم جهان است ، که برای تولید آن فعل و انفعالات زیادی توسط دستگاه ها رخ می دهد و در آخر توسط طعم دهنده ها طعم دلخواه را می گیرند و بسته بندی می شوند و در بازار عرضه می گردند .

درخواست مردم برای چیپس و نیاز روز ازون آن ها ، باعث به فکر فرو رفتن تولید کنندگان و عرضه ی چیپس ها با طعم های متنوع و مختلف شد .

تبعات این موضوع ارائه ی بیش از اندازه ی طعم چیپس ها ، پفیلا ها و … شد . برخی از این طعم ها عبارت اند از : طعم گوجه ای ، طعم پنیری ، طعم نمکی ، طعم سرکه نمکی و …

برای خرید دستگاه چسب زن کارتن  و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید :

 0815 566 0935

برای داشتن یک چیپس طمع دار ، سیب زمینی ما باید از چند دستگاه عبور کند پس با ما و سیب رمینی ها همراه شوید :

1. دستگاه برای شستن و تمیز کردن سیب زمینی ها:

این دستگاه برای ضد عفونی و تمیز کردن سیب زمینی ها ، سبزیجات و … مورد استفاده قرار می گیرد . با پره های موجود در این دستگاه سیب زمینی ها می چرخند و توسط آب و مواد ضد عفونی کننده تمیز می گردند .

2. دستگاه برای بالا بردن و پوست کندن سیب زمینی ها:

دستگاه برای بالا بردن و پوست کندن سیب زمینی ها

این دستگاه قبل از دستگاه پوست کن قرار دارد و سیب زمینی های شسته شده را توسط ریل های بالا بر به دستگاه پوست کن سیب زمینی منتقل می کند . از این دستگاه ها در انواع صنایع نیز برای بالا بردن و حرکت دادن انواع محصولات می توان استفاده کرد .

3. دستگاه برای کندن پوست روی سیب زمینی ها:

دستگاه برای کندن پوست روی سیب زمینی ها

این دستگاه با تکنولوژی مدرنی که دارد قادر به تنظیم برای ظرفیت های مختلف نیز است . کار اصلی این دستگاه کندن پوست رویین سیب زمینی ها و اماده سازی آن ها برای تبدیل به چیپس شدن است . این دستگاه دارای یک مخزن برای قرار گیری سیب زمینی ها و پوست آن ها نیز است . این دستگاه در خط تولید چیپس ها جایگاه ویژه ای دارند و باعث بالا رفتن سرعت کار نیز می شوند .

4. دستگاه کانوایر برای چک کردن دوباره ی سیب زمینی ها:

دستگاه کانوایر برای چک کردن دوباره ی سیب زمینی ها

این دستگاه نیز پس از مرحله ی پوست کندن سیب زمینی قرار دارد تا با وارسی و بررسی مجدد سیب زمینی ها ، آن ها را با اطمینان به دستگاه اسلایسر منتقل کند . در این مرحله کنترل می شود تا مواد ضایعات مانند آشغال یا پوست اضافه به سیب زمینی ها نباشد .

بیشتر بدانید : خرید دستگاه چسب زن کارتن از تاپ ماشین

5. دستگاه برای بالا بردن و اسلایس کردن سیب زمینی ها:

دستگاه برای بالا بردن و اسلایس کردن سیب زمینی ها

این دستگاه جهت بالا بردن سیب زمینی ها پس از وارسی دوباره است . سیب زمینی ها را بالا می برد و به دستگاه اسلایسر منتقل می کند .

6. دستگاه برای اسلایس کردن سیب زمینی ها:

دستگاه های اسلایستر برای برش و قطعه قطعه کردن انواع محصولات ، به خصوص سیب زمینی مناسب است ؛ علاوه بر آن برش دادن میوه جات و سبزی جات نیز کار این اسلایسر ها است . اسلایسر های سیب زمینی با تیغه ی قوی و با کیفیتی که دارد باعث برش هم اندازه و با دقت سیب زمینی ها می شود و سرعت در کار را بسیار بالا می برد .

7. دستگاه بلانچر سیب زمینی ها:

دستگاه بلانچر سیب زمینی ها

نشاسته گیری سیب زمینی در این مرحله انجام می شود و بدین صورت است که پس از اسلایس شدن ، سیب زمینی ها به محوطه ی ثابت این دستگاه منتقل می شود . دریچه هایی برای هوا گیری در بالای این دستگاه نیز برای خروج هوا وجود دارد .

8. دستگاه برای سرخ کردن سیب زمینی ها:

دستگاه برای سرخ کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها بعد از مرحله ی اسلایس ئ بلانچز شدن ، به مرحله ی پخت یا سرخ شدن می رسد . در این دستگاه سیب زمینی ها در روغن داغ سرخ می شوند و به مرحله ی بعد منتقل می شوند . هم چنین می شود گفت شیر تخلیه ی روغن در این دستگاه ها نکته ی مثبت آن ها است که باعث راحتی کار در تعویض روغن می شود.

9. دستگاه کانوایر برای روغن گیری سیب زمینی ها:

دستگاه کانوایر برای روغن گیری سیب زمینی ها

روغن چیپس های سرخ شده در این مرحله از آن ها جدا می شود و با توجه به راه های این دستگاه به مخزن جمع آوری دستگاه منتقل می شود . این دستگاه پی از سرخ شدن چیپس ها آن ها را روغن گیری می کند تا از سلامت و کیفیت بالا تری بر خوردار باشند.

10. دستگاه طعم زن چیپس:

پس از طی کردن تمامی مراحل گفته شده ، به مرحله ی طعم دهی به چیپس ها می رسیم . در این مرحله چیپس ها بعد از روغن گیری در دستگاه قرار می گیرند و با توجه به طعم دلخواه و دستور داده شده طعم می گیرند.

پس از طی این مراحل چیپس های سیب زمینی از طریق دستگاه های انتقال دهنده به بخش بسته بندی و چسب زنی می رسند و در نهایت توسط نیرو های انسانی در بازار پخش می شوند و با تنوع بالا در طعم و مزه به دست شما عزیزان می رسد تا با سلیقه ی شخصی خود طعم دلخواه تان را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی

کلام آخر

در انتها متوجه قرار گیری دستگاه طعم زن چیپس در خط تولید چیپس های سیب زمینی و اهمیت آن شدیم و پی بردیم این دستگاه های طعم زن فقط برای مزه دار کردن چیپس های سیب زمینی نیست و برای طعم دادن به انواع مختلف محصولات نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

 تاپ ماشین این دستگاه و سایر دستگاه های صنعتی مربوط به خط تولید چیپس را تولید می کند تا شما برای تهیه این دستگاه ها به راحتی بتوانید کارایی آن ها را درک و سپس خریداری نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.