مطالب تخصصی

اسلایسر سیب زمینی چیست؟

در ابتدا باید در مورد دستگاه های اسلایسر ، کاربرد های مختلف آن ها و انواع مختلفشان توضیح دهیم و سپس دستگاه اسلایسر سیب زمینی را برایتان به صورت کامل شرح دهیم .

دستگاه های اسلایسر در انواع مشاغل کاربردی و قابل استفاده ی مکرر است . شما در مشاغل مختلفی همچون رستوران ها ، مست فودی ها ، انواع شرکت های تولید مواد غذایی ، حتی در خانه ها و … می توانید کاربرد این دستگاه ها را مشاهده کنید .

در تمامی این کاربرد ها دستگاه های اسلایسر به انواع مختلف تقسیم بندی می شوند که کارایی های متفاوت را به صورت کامل بتوانند برای شما انجام دهند .

برای خرید دستگاه  اسلایسر سیب زمینی و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید :

0815 566 0935

اسلایسر چیست ؟

اسلایسر چیست

اسلایسر همان خورد کن است ، با این تفاوت که تمامی محصولات را با توجه به کارایی مورد نظرشان به دقت و با سرعت بالا به قطعات هم اندازه ای خورد می کند . این دستگاه ها با توجه به کارایی مورد نظر به چهار حالت خلالی ، ورقه ای ، رنده ای و نگینی است .

دستگاه های اسلایسر در خورد کردن میوه ها ، سبزیجات ، قارچ ها ، سیب زمینی ، گوشت ، کالباس ها و … کمک شایانی در صنایع ، اشپز خانه ها و … کرده است .

انواع دستگاه اسلایسر:

انواع دستگاه اسلایسر

دستگاه های اسلایسر ، چون در صنایع و خورد کردن انواع مواد ، مختلف هستند و باید تفاوت در برش داشته باشند ، انواع مختلفی از این دستگاه های اسلایسر در بازار وجو دارد .
دستگاه اسلایسر دستی
دستگاه اسلایسر برقی
دستگاه اسلایسر پنوماتیک
دستگاه اسلایسر میوه صنعتی
دستگاه اسلایسر پیاز
دستگاه اسلایسر سیب زمینی

توضیح انواع دستگاه های اسلایسر

پس از نام بردن موردی دستگاه ها برخی از آن ها را برای شما به صورت خلاصه شرح می دهیم تا با انواع آن ها آشنایی بیشتری حاصل کنید .

دستگاه اسلایسر سیب زمینی :

دستگاه اسلایسر سیب زمینی

اسلایس کردن سیب زمینی برای کارخانه های تولید چیپس ورقه ای و خلالی ، رستوران ها برای اسلایس سیب زمینی به صورت خلالی برای سیب زمینی سرخ کرده و … مورد استفاده قرار می گیرد .

این دستگاه یکی از پر کاربرد ترین دستگاه ها برای صنایع مختلف است ، که باید از کیفیت و تیغه های قوی ای بر خوردار باشد . پس انتخاب یک اسلایسر خوب و کارامد برای سیب زمینی ها بسیار کاربردی واقع می شود .

حال اگر می خواهید سیب زمینی ها را به صورت ورقه ای اسلایس کنید بهتر است از دستگاه های اسلایسر سانتریفیوژ و اسلایسر پنوماتیک استفاده نمایید . تفاوت این دو اسلایسر که در این است که ، دستگاه اسلایسر سانتریفیوژ برای پوست کندن و ورقه کردن سیب زمینی ها در تناژ بالا با کیفیتی بسیار عالی است .

این دستگاه هزینه ی زیادی را برای شما به همراه می آورد ؛ اما دستگاه پنوماتیک برای اسلایس کردن سیب زمینی ها به صورت ورقه ای با کیفیت بالا است و قیمت مقرون به صرفه تری را برای شما به همراه دارد .

برای اسلایس کردن سیب زمینی ها به صورت خلالی نیز دو دستگاه وجود دارد ، دستگاه اسلایسر برقی پیستونی و اسلایسر پنتوماتیک افقی . همان طور که در اسلایس ورقه ای توضیح دادیم منتوماتیک برای خرید هزینه ی زیادی را برای شما به عمل می آورد ، اما در تیراژ بالا بسیار مفید و کاربردی است .

بیشتر بدانید : آشنایی با دستگاه چسب زن کارتن مدل Tpsd01

دستگاه اسلایسر دستی :

دستگاه اسلایسر دستی

 

دستگاه اسلایسر دستی1این دستگاه بیشتر در صنف تولیدی های میوه جات و سبزیجات خشک استفاده می شود . این کارایی این دستگاه بسیار بالا بوده و کار کردن با آن بسیار راحت است .

این دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه ای که در بازار دارند بسیار برای تولیدی های نو پا مناسب هستند . تیغه های استفاده شده در دستگاه های اسلایسر دستی بسیار قوی بوده و راحتی کار را برای شما دو چندان می کند .

دستگاه اسلایسر برقی :

دستگاه اسلایسر برقی

 

این دستگاه ها برای کارخانه جات و کار گاه های بسیار بزرگ مناسب می باشد ، که دارای خط تولید بزرگی هستند و در روز مقدار زیادی محصول را تولید می کنند . نکته مثبت این دستگاه ها فشار نیاوردن به نیروی کار انسانی و کم تر شدن خرابی در برش است .

نکته ی قابل توجه آن است ک محصولات نرم تر برای اسلایس شدن نیاز به یک دستگاهی با حساسیت بالا دارد ، دستگاه های برقی معمولی این محصولات را نمی توانند به خوبی اسلایس کنند و خرابی زیادی در محصول به وجود می آورند .

دستگاه های اسلایسر برقی روتاری انتخاب خوبی برای محصولاتی با ظرافت و نرم تر است تا این خرابی ها در برش را کم تر کند .

همچنین دستگاه های اسلایسر سانتریفیوژ و یا گریز از مرکز دستگاه های بسیار کار آمد و کیفیت بالایی برای برش انواع محصولات مانند : گوجه ، پیاز ، سیب زمینی و … است .

دستگاه اسلایسر پنوماتیک :

دستگاه اسلایسر پنوماتیک

 

دستگاه اسلایسر پنوماتیکاسلایسر های پنتوماتیک یکی از پیشرفته ترین دستگاه های ساخته شده است که با دقت و کیفیت بالا انواع میوه ها ، سبزی جات و … را برش می دهد و خورد می کند جک های منوماتیک و تیغه های تیز از مشخصه های فنی این دستگاه ها هست .

دستگاه اسلایسر پیاز :

دستگاه اسلایسر پیاز

خورد کردن پیاز نیز یکی از کار هایی ایست که نیاز به یک دستگاه با کیفیت برای اسلایس کردن در توناژ های بالا دارد . اسلایسر پنوماتیک برای حفظ زیبایی شکل و خشک کردن آن ها با حفظ شکل ظاهری شان مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین اسلایسر عمودی برقی و یا اسلایسر سانتریفیوژ برای تولیدی های بزرگ می توان استفاده کرد.

دستگاه اسلایسر میوه صنعتی :

دستگاه اسلایسر میوه صنعتی

دستگاه های اسلایسر صنعتی در تمامی تولیدی ها و کارخانه جات گفته شده برای اسلایس تمامی میوه جات ، سبزی جات و … است. این دستگاه خرابی و تولید زباله ی کم تری دارد به همین دلیل مقرون به صرفه تر است .‌

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی

کلام آخر

در پایان باید گفت تولیدی های نو پا و کوچک ، نیز می توانند با خریدن دستگاه های اسلایسر دست دوم ، کار خود را رونق بخشند و سپس اقدام به خرید دستگاه های بهتر و با کیفیت تر بگردند .

نکته ی قابل توجه برای خرید این دستگاه ها ، توجه به بودجه و قیمت محصول است و همچنین کیفیت دستگاه اسلایسر خریداری شده ، زیرا این دستگاه ها باید تیغه ی قوی و استقاامت بالایی داشته باشد ، پس خرید از سایت یا فروشگاهی قابل اعتماد می تواند به شما در خرید کمک شایانی کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.