مطالب تخصصی

دستگاه بالا بر ماردونی چیست ؟

دستگاه بالا بر ماردونی چیست

دستگاه ماردون یک وسیله ی لوبه مانند است که دارای چندین تیغه می باشد که در آن جوش خورده اند و باعث حرکت همگن مواد می شود و کار آن شبیه نوار نقاله اما دقیق تر از آن است .

 

از دستگاه بالا بر ماردونی در صنایع ذوب فلزات و ساخت لوله های پلاستیکی و پلیمری استفاده می شود . دستگاه بالا بر مارادونی را سایت تاپ ماشین با بهترین کیفیت و با استفاده از بهترین قطعات با بهترین جنس ارائه داده است .

 

این سایت با ضمانت هایی که برای دستگاه های خود می کند ، می تواند اعتماد شما را برای خرید کردن ماشین آلات صنعتی مورد استفاده ی تان جلب کند . این کار خانه برای شما تمامی ماشین آلات صنعتی که مورد نیاز تولیدی یا کار خانه ی تان است را برای شما با بهترین متريال ها و با ضمانت به شما عرضه می کند.

 

انواع دستگاه بالا بر ماردونی:

 

دستگاه بالا بر ماردونی بصورت تک ماردون و دو ماردون موجود می باشد که نوع دو ماردون آن نیز به دو صورت کنونیکال و موازی وجود دارند.دستگاه مار پیچ تک ماردون شامل یک لوله و پره های دور آن است و این مدل شناخته شده تر است .دستگاه مار پیچ دو ماردون به دو شکل همسو و ناهمسو موجودند .

 

روش کار دستگاه بالا بر ماردونی:

 

هنگامی که لوله های ماردون می چرخند مواد موجود در آن که یا مواد مذاب فلزی و یا مواد مذاب پلاستیکی هستند ، به دور لوله می پیچد و چون پره های ثابت هستند این مواد بصورت بسیار همگن حرکت می کند.

 

دستگاه بالا بر ماردونی در تولیدات پلاستیکی:

برای ساخت لوله های پلاستیکی ابتدا ماده مذاب پلاستیک به آهستگی درون سیلکون جاری می شود و دستگاه ماردون درون سیلکون قرار می گیرد .

 

مواد مذاب به آرامی دور لوله مارپیچ جاری می شود و الکترو موتور شروع به چرخاندن این لوله می کند و برای اینکه مواد مذاب سرد نشود از قسمت داخلی سیلکون و بیرونی ماردون به این مواد گرما می دهند تا همچنان به حالت مذاب باقی بمانند ،

 

اگر دما به درستی تنظیم نشود مواد در طول دستگاه ماردون به درستی حرکت نمی کنند و بعد مواد به قسمت قالب ها رفته که آنها هم به شکل لوله می باشند و این مواد با همان سرعت ثابت بر روی قالب ها جاری می شوند و در نهایت یک لوله همگن با مقاومت بالا ساخته می شود.

 

بیشتر بدانید : دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک مدل Tpsd01

 

دستگاه بالا بر ماردونی در صنعت ذوب فلز:

 

در این سیستم نیز ماردون کار نوار نقاله را انجام می دهد ، هنگامی که دمای غبار فلز در سیستم مخصوص آن پایین آمد آن را از طریق ماردون به کیسه های جامبو انتقال می دهند چون ماردون در سیستم بسته قرار دارد و انتقال بار در آن منظم است برای انتقال مناسب تر و بهتر است .

 

ماردون کنونیکال چیست ؟

 

مارپیچ ها بصورت دو عددی در یک سیلندر قرار دارند.سیلندر ها و ماردون ها در این مرحله از کار در داخل یک دیگر قرار داشته و از طریق اتصال آن ها توسط دو عدد بوش که یک سر بوش ها روی ماردون ها و طرف دیگر بوش روی شفت گیر بکس قرار می گیرد .

همانطور که گفته شد ماردون به پیچی گفته می شود که در داخل محفظه سیلندر قرار می گیرد و کار انتقال مواد به قالب را انجام می دهد .

قطعات بالا بر ماردونی:

قطر مارپیچ _ زاویه پیچ _ گام پیچ _ عمق کانال _ در لقی _ عرض پره ها _ عرض کانال

 

منظور از قطر مارپیچ همان قطر درونی سطح صفر مارپیچ می باشد و زاویه میان صفحه عمود بر محور پیچ و راستای پره ها می باشد .

 

اکسترودر در موقع کار بایستی به نحوی بچرخد که گویا پیج در حال باز شدن است و فقط در این صورت مواد به سمت جلو حرکت می کند .

 

به فاصله میان سطح پره و دیواره ی داخلی سیلندر درجه لقی می گویند که این فاصله منجر به ایجاد یک جریان برگشتی می شود . به فاصله محور میان ابتدا و انتهای لبه های پره ، عرض پره می گویند و به فاصله عمودی میان پره ها عرض کانال می گویند .

 

سیلندر ماردون چیست ؟

 

سیلندر ماردون قطعه ای فولادی با آبکاری مخصوص می باشد که به شکل استوانه است و برای میکس و پخت مواد پلیمری به کار می رود .

 

سیلندر ماردون از چند قسمت تشکیل شده است و بسته به نوع کاربرد و محصول تولیدی در انواع گوناگون ساخته می شود .
طراحی های سیلندر ماردون با مواد پلیمری مورد استفاده ارتباط مستقیم دارد ،

 

برای مثال : سیلندر مارپیچ خط تولید لوله پلی اتیلن با سیلندر و مارپیچ خط تولید پی وی سی تفاوت دارد . به طور کلی سیلندر ماردون به دو نوع ساده و دو قلو تقسیم بندی می شود .

 

انواع سیلندر ماردون در صنعت پلاستیک سازی:

 

1. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق پلاستیک .
2. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق بادی .
3. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق پت .
4. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق نایلون و نایلکس .
5. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق لوله پلی اتیلن .
6. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق سبز .
7. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق گرانول سازی .
8. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق مستربچ سازی و کامپاندر .
9. سیلندر و مارپیچ ماردون دستگاه تزریق پی وی سی و چوب پلاست .

 

بیشتر بخوانبد : آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی در صنایع غذایی و بهداشتی

 

سخن پایانی :

 

دستگاه بالا بر ماردونی در صنایع مختلفی کاربرد دارد و در حمل مواد و یکنواخت کردن مواد کارایی دارد ، با فیزیکی ساده و بدون پیچیدگی اما نقش فوق العاده ای در صنعت ایفا می کند .

 

برای خرید یا تهیه اینگونه دستگاه ها می توانید از مشاوره با گروه صنعتی تاپ ماشین بهره مند شوید . سایت تاپ ماشین با ارائه ی بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های صنعتی شما را از هدر کردن وقت برای خرید حضوری بی نیاز کرده است . با اطلاعات درست و خریدی اقتصادی و به صرفه را سایت تاپ ماشین به شما ارائه می دهد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.